Prowadząc własną firmę, często musimy liczyć się z kosztami inwestycyjnymi. Zazwyczaj wiążą się one z zakupem sprzętu, narzędzi, mebli, samochodów i maszyn. Można zdecydować się, oczywiście, na zakup za gotówkę, jednak leasing niejednokrotnie może okazać się znacznie lepszym wyborem.
JAKIEGO TYPU POJAZDU POTRZEBUJESZ?
Najłatwiej jest uzyskać leasing na nowe pojazdy. Grono firm decyduje się również na opłacenie tych używanych, pod warunkiem, że nie mają zbyt dużego przebiegu, są względnie młode oraz są sprawne technicznie. W leasing możemy wziąć nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze, ciężarowe, maszyny budowlane, rolnicze, a nawet przemysłowe. Posiadają jednak one różną maksymalną wysokość rat, np. auto ciężarowe możemy rozłożyć na 36 rat, ale w przypadku maszyny budowlanej okres ten może wynosić już jedynie 24 miesiące.
SPRAWDŹ, CO WYPADNIE KORZYSTNIEJ
Możemy odwiedzić banki i firmy leasingowe osobiście. Uzyskamy wtedy gotowe oferty, na konkretne pojazdy. Później pozostanie jedynie usiąść i spokojnie przeanalizować możliwości. To dość czasochłonny proces. Okazuje się jednak, że wstępnej selekcji możemy dokonać, z zacisza własnego gabinetu, nie ruszając się zza biurka. Wystarczy, że wykorzystamy kalkulator raty leasingowej. To narzędzie oferowane przez najlepsze firmy leasingowe w Polsce. Wśród nich znajduje się CLS. Wchodząc na stronę, np. https://cls.pl/kalkulator/ przeniesiemy się bezpośrednio do narzędzia. Wystarczy tylko wybrać kategorię, do której przypisany będzie pojazd, który nas interesuje. Później kalkulator raty leasingu poprosi nas o podanie wartości, wyrażonej w kwotach netto oraz brutto pojazdu lub maszyny, którą chcemy nabyć. Następnie powinniśmy określić wysokość pierwszej wpłaty oraz liczbę rat. Po chwili uzyskamy informację na temat przewidywanych, miesięcznych opłat w przypadku kredytu i leasingu. To najprostsze porównanie.
Warto jednak pamiętać, że leasing samochodowy kalkulator to narzędzie, które pozwala nam w poznaniu orientacyjnych kosztów. Uzyskane wyniki nie są konkretną ofertą handlową. Nie zawierają również opłat z tytułu ubezpieczeń typu: OC, AC, NW. Dzięki temu narzędziu, możemy jednak dowiedzieć się, która opcja będzie dla nas bardziej opłacalna: kredyt bankowy czy leasing? Gdy już to ustalimy, możemy umówić się na spotkanie z przedstawicielem wybranej firmy, w celu poznania szczegółowej oferty.