Po co zakładamy spółki? Jaki jest nasz cel? Oczywiście sukces – chcemy pokonać inne firmy w konkurencji i zapewnić sobie przewagę. Co jednak odpowiada za sukces każdej firmy? Pieniądze, klienci, pomysł? Na pewno każda z tych rzeczy jest ważna, jednak należy pamiętać, że w dużej mierze za sukcesem każdej firmy stoją prawnicy… Co to oznacza?

Obsługa prawna spółek – priorytet

Otóż przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że prawnego aspektu działania spółki raczej nie zrozumiemy sami. To jest bowiem bardzo duża dziedzina – tylko ludzie biegle poruszający się w meandrach prawa są w stanie wszystkim od tej strony zarządzać.

Ale w jaki sposób jest to aż tak ważne? Otóż prawo czuwa nad podstawowymi zasadami działania każdej firmy. To tu zapisywane są umowy, tworzone dokumenty, pisane dokumenty otwarcia itd.. Robiąc to sami, narażamy się na ogromne ryzyko a ponadto – na utratę cennego czasu.

Zadania kancelarii prawnej

Dlatego też zdecydowanie lepiej jest powierzyć ten aspekt działalności firmy, zaufanej kancelarii adwokackiej, zaś odzyskane w ten sposób czas i energię przeznaczyć na rozkręcanie firmy. Dzięki temu krokowi zyskamy pewność, że wszystkie nasze działalnia są zgodne z prawem i odpowiednio udokumentowane na wypadek jakichkolwiek kontroli, pozwów, zaskarżeń i innych przykrych wydarzeń.

Czym zatem zajmuje się taka kancelaria, której specjalnością jest obsługa prawna spółek? Przede wszystkim jej działalność obejmuje redakcję umowy spółki, sporządzenie jakichkolwiek zmian tej umowy, redakcją uchwał oraz tworzeniem dokumentów potrzebnych przy likwidacji czy zmianie spółki. Warto jednak wspomnieć, że czasem obsługa prawna spółek obejmuje także zadania związane z tworzeniem umów dla pracowników, wynajmu lokali itp.

Jak wybrać kancelarię adwokacką?

W jaki sposób możemy wybrać najlepszą kancelarię? Przede wszystkim musimy patrzeć na te, których specjalnością jest obsługa prawna spółek. Ponadto warto poprosić daną kancelarię o referencje – to bardzo istotna sprawa. Zwracajmy także uwagę na to, co szczególnie podkreśla dana kancelaria pisząc o swojej działalności – czy chwali terminowość swojej obsługi prawnej spółek, a może rzetelność albo dyskrecję?

Dobrze jest także spotkać się z przedstawicielami kancelarii, wybrać się do ich gabinetu. Dzięki temu będziemy mogli porównać to, co zostało przedstawione nam w świecie wirtualnym z rzeczywistością. Pamiętajmy także, aby wszystko, czego wymagamy od firmy zawrzeć w umowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ