Jak działają aniołowie biznesu?

Na rozpoczęcie działalności gospodarczej potrzebne są pieniądze. Trzeba mieć fundusze, z których uda się kupić sprzęt potrzebny do prowadzenia firmy. Większość osób decyduje się na korzystanie z własnych funduszy, które udało się zaoszczędzić. Niektórzy korzystają również z unijnego wsparcia. Niektóre firmy funduszy szukają również u aniołów biznesu.

Aniołowie biznesu to indywidualni inwestorzy, którzy stanowią wsparcie startupów, które dopiero pojawiają się na rynku. Są to doświadczeni przedsiębiorcy, z ugruntowaną pozycją na rynku. Szukają okazji do zainwestowania swoich pieniędzy w nowe przedsięwzięcia. Poszukują jednak miejsc, na których faktycznie będą mogli zarobić. W końcu nie chcą stracić pieniędzy, na które ciężko pracowali. Startupowcy, którzy szukają takich aniołów biznesu liczą nie tylko na wsparcie finansowe, ale również na wiedzę takiego przedsiębiorcy. Chcą się od niego dużo nauczyć, aby odnieść sukces podobny do tego, który odniósł wiodący przedsiębiorca.

Polscy aniołowie biznesu są dosyć hojni. Średnio w 2014 roku każdy z nich przekazał po 41 tysięcy euro na działalność nowego przedsiębiorcy. Na taki krok zdecydowało się 160 aniołów biznesu. Zainwestowali oni swoje pieniądze w 38 firm.

Anioły biznesu mogą inwestować za pomocą kilku struktur:

  • bezpośrednio – obejmując udziały,
  • poprzez finansowanie dłużne,
  • konwertowalne (convertible loan/debt),
  • spółkę celową (SPV)
  • jako syndykat.

Jeżeli nie wiemy, gdzie szukać takich aniołów biznesu, można zgłosić się do firm typu assay.pl. Na pewno pracownicy wspomną nam o Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu, do której możemy się zgłosić, aby znaleźć chętną firmę, która będzie chciała zainwestować w naszym biznes. Na pewno, dzięki temu, że takie doradztwo biznesowe zostanie nam udzielone, będziemy mogli liczyć na rozwój swojej firmy i wdrożenie pomysłów, na jakie do tej pory nie mieliśmy odpowiednich funduszy. Będziemy dzięki temu zadowoleni z efektów, jakie uda się uzyskać. A efektem będzie niewątpliwie rozwój firmy i możliwość odniesienia sukcesu w danej branży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ