Grupowe ubezpieczenia na życie powstały po to, aby spełniać potrzeby pracodawców oraz pracowników. Dzięki takiemu ubezpieczeniu pracodawca może bardzo dokładnie zabezpieczyć swoich pracowników i nie obawiać się jakichkolwiek wypadków w zakładzie pracy i związanych z tym konsekwencji.

Co jest istotne z punktu widzenia pracodawcy?

Z punktu widzenia pracodawcy bardzo ważne jest to, żeby miał świadomość,
iż tak naprawdę nie ma takiej branży, która byłaby wolna od zagrożeń wypadkiem. Są one też niezależne od wieku pracownika i stażu jego pracy.
Pracodawca odpowiada też za chorobę zawodową pracownika, a także wszystkie wypadki w pracy. A to wiąże się bezpośrednio z przygotowaniem stosownego ubezpieczenia. Dodatkowo, pracodawca zobowiązany jest do wypłaty odprawy pośmiertnej rodzinie pracownika. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie jednego
z pakietów ubezpieczeniowych, w ramach oferty jaką jest grupowe ubezpieczenie na życie co spowoduje, że pracodawca będzie mieć komfort, iż w razie nieprzewidzianych sytuacji nic nie będzie w stanie go zaskoczyć. Opłacane przez pracodawcę ubezpieczenie ma charakter tak zwanego benefitu motywacyjnego.
Co ciekawe, korzysta na tym sam pracodawca, ponieważ w przypadku śmierci pracownika nie jest on już zobowiązany do wypłacenia odprawy pośmiertnej. Pracodawca oferujący grupowe ubezpieczenie na życie dla pracowników,
a także dla ich rodzin powinien wybierać korzystne pakiety. Takie ma na przykład do zaoferowania firma Aviva. Dzięki temu zbuduje w oczach pracowników pozytywny wizerunek, stwarzając pozapłacową przewagę na rynku pracy.

Elastyczne warunki ubezpieczenia pracowniczego

Pracodawca i pracownicy korzystający z oferty Avivy mogą liczyć na indywidualne, elastyczne warunki umowy, uwzgledniające specyfikę danego zakładu pracy. Gwarantowana jest szybka i sprawna wypłata świadczeń.
Z pewnością, ubezpieczenie grupowe jest bardziej korzystne niż ubezpieczenie indywidualne. Pracodawcy powinni wobec tego przekonać się, aby właśnie w ten sposób ubezpieczać swoich pracowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ