Sklepy internetowe RWD

Dzięki rozwojowi internetu bardzo wiele firm zdecydowało się na przeniesienie swojego biznesu do sieci. Z uwagi na wzrost ilości użytkowników urządzeń mobilnych, która wg raportu Digital, Social & Mobile in 2015 wynosi obecnie około 15 milionów osób, przedsiębiorcy starają się skorzystać z szansy i przyciągnąć ich za pomocą najnowszych technologii RWD oraz bogatej oferty towarowej.

Graf1

Transakcje dokonywane za pomocą urządzeń mobilnych wg raportu Criteo to około 35% wszystkich transakcji w sieci. Warto więc dla tak dużej liczby potencjalnych klientów dostosować swój sklep do mobilnych urządzeń. Opublikowane w 2015 roku wytyczne dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] określają, że nowoczesne strony i sklepy internetowe mają dopasowywać się do różnych rozdzielczości oraz urządzeń. Technologia RWD została także uwzględniona w aktualizacji algorytmu wyszukiwarki Google wprowadzonej 21 kwietnia 2015 roku. Sklepy responsywne otrzymują specjalną etykietę, która odpowiada za wyższe pozycje w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Korzyści, jakie przynosi technologia RWD

Największa z nich jest oczywiście wygoda klientów sklepów wykonanych w tej technologii. Dzięki intuicyjnym i co najważniejsze dopasowanym do różnych rozdzielczości sklepom znacznie wzrasta szansa na finalizację transakcji. Sklepy, które źle wyświetlają się na smartphonach oraz tabletach są mniej atrakcyjne dla klientów.

Graf3

Ciekawą ofertę sklepów RWD znaleźć można, na stronie Agencji interaktywnej WiWi. W swoim portfolio, agencja prezentuje ponad 100 udanych projektów responsywnych sklepów internetowych opartych o silnik PrestaShop oraz portali i serwisów www także w technologii responsywnej. Każdy projekt stworzony przez Agencję WiWi wzbogacony jest o indywidualną szatę graficzną oraz szereg dodatkowych funkcji, które podnoszą atrakcyjność sklepu internetowego. Decydując się na zlecenie stworzenia sklepu w Agencji WiWi, otrzymujesz w pełni funkcjonalne narzędzie dostosowane do wszystkich urządzeń.

end

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ