Wybór porządnych palet z tworzywa sztucznego jest bardzo dużym wyzwaniem zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy dokonują zakupu i nigdy wcześniej nie korzystały z plastikowych palet. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie parametry należy zwracać szczególną uwagę, aby wybrać najlepsze na rynku palety plastikowe, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Moda na palety z tworzywa

Jeszcze kilka lat temu w Polsce standardem były palety drewniane, które wykorzystywane były przez większość firm praktycznie w każdej branży. W dzisiejszych czasach coraz częściej spotkać można plastikowe palety i to nie tylko w branży spożywczej i farmacji. Oryginalne palety plastikowe biją rekordy popularności w magazynach automatycznych oraz w profesjonalnych centralach dystrybucyjnych. W punktach tych nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy przestój linii transportowych.

Dlaczego warto postawić na palety z tworzywa sztucznego

Nowoczesne palety z tworzywa sztucznego cenione są przede wszystkim ze względu na niesamowitą trwałość, łatwość czyszczenia i dezynfekcji. Olbrzymim plusem są praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania. W Polsce jak i zresztą na całym świecie rynek palet plastikowych rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też wybranie najlepszych produktów jest dużym wyzwaniem.

Jakie palety plastikowe warto wybrać?

Aby wybrać najlepsze palety w pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się nad ich przeznaczeniem. W dzisiejszych czasach palety z tworzywa sztucznego mogą być wykorzystywane nie tylko do magazynowania różnorodnych produktów, ale również do kompleksowego transportu. W branży spożywczej najlepiej sprawdzą się specjalne palety higieniczne o zamkniętej powierzchni, które nie posiadają zewnętrznego ożebrowania. Palety te są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu szybko można pozbyć się drobnoustrojów i niebezpiecznych bakterii.

Palety do branży spożywczej

Jeżeli chodzi o branżę spożywczą to rekordy popularności biją palety H1 o standardowych wymiarach EURO. Warto zwrócić szczególną uwagę również na to, aby palety posiadały certyfikat GS1, który uprawnia palety to bezpiecznego składowania produktów żywnościowych. Porządne palety plastikowe powinny być w całości wykonane z polietylenu HDPE, który charakteryzuje się doskonałą odpornością na zmiany temperatur.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ