Warszawski rynek mieszkaniowy jest duży i stale dynamicznie się rozwija. Niestety, za mieszkania w Warszawie nie zapłacimy mało. Ci, którzy szukają dla siebie taniej kawalerki, nie znajdą tutaj tanich propozycji, przynajmniej nie w centrum. Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Stolica jest jak magnes i przyciąga wielu ludzi z praktycznie całej Polski, którzy przyjeżdżają tutaj nie tylko po to, aby studiować, ale również pracować. To wymaga z kolei odpowiedniej liczby mieszkań. Tych w Warszawie ciągle jest za mało, co powoduje, że ceny nieruchomości nie są tu zbyt atrakcyjne, a ceny za metr kwadratowy należą to najwyższych w całym kraju.

Oczywiście, bardzo dużo zależy od konkretnych części miasta, ale wtedy, gdy chodzi o ceny mieszkań Warszawa zostawia w tyle inne nieruchomości. Średnia transakcyjna za metr kwadratowy mieszkania wyniosłą tutaj w ciągu ostatnich miesięcy około 7500 złotych. Najbardziej popularne dzielnice Warszawy wśród poszukiwaczy mieszkań to zdecydowanie Praga-Południe, Śródmieście, Wola, Mokotów oraz Białołęka. To właśnie w tych lokalizacjach sprzedaje się ponad połowa mieszkań. Najmniejszym zainteresowaniem z kolei cieszą się takie dzielnice jak Targówek, Ursynów, Wesoła, Wawer, Włochy, Rembertów, Ursus oraz Praga-Północ. Mniej zapłacimy też za mieszkanie w bloku z wielkiej płyty czy w starszych kamienicach – więcej w nowszej zabudowie.

Gdy interesują nas kawalerki w Warszawie, ceny nie są zachęcające. Zwykle to około 7800 złotych za metr kwadratowy mieszkania mającego do 35 metrów kwadratowych. Gdy zdecydujemy się na większe, które będzie miało od 35 metrów do 60 metrów, zapłacimy średnio około 7200 złotych, za metr kwadratowy. Drożeją z kolei mieszkania większe. Za to mające 70-80 metrów kwadratowych zapłacimy około 7350 złotych za metr, a w przypadku mieszkań mających więcej niż 80 metrów kwadratowych – ponad 8000 złotych.

Z aktualnymi cenami nieruchomości na rynku warszawskim możemy zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów, na portalach ogłoszeniowych oraz w innych serwisach internetowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ