Ostatnie lata to bardzo dynamiczny wzrost na rynku nieruchomości. Fakt ten cieszy deweloperów, którzy wykorzystując boom mieszkaniowy z rozmachem realizują kolejne inwestycje.

Nieduże, ale funkcjonalne

Największą popularnością wśród kupujących cieszą się obecnie mieszkania o powierzchni około 50-60 metrów kwadratowych. Nie są to więc ani małe, ani bardzo duże lokale, można powiedzieć średniometrażowe. Drugą kwestią, na którą zwracają dużą uwagę klienci to ilość pokoi – im więcej tym lepiej. I to jest nowy trend – bo jeszcze do niedawna przy takim metrażu klienci cenili mniej pomieszczeń, ale większych. Teraz trend jest odwrotny. Idealnym i najczęściej poszukiwanym rozwiązaniem są 3 pokoje przy wspomnianym wyżej metrażu.

Większa świadomość

W ostatnich latach zaobserwować można również znaczny wzrost świadomości wśród kupujących. Są oni znacznie lepiej przygotowani do transakcji, wiedzą o co pytać, jak sprawdzić dewelopera, czego unikać, jak szukać itp. Z pewnością po części wynika to z ogólnego i powszechnego dostępu do internetu, dzięki któremu można szybko sprawdzić dewelopera, jego wcześniejsze realizacje, poszukać w sieci osób, które wcześniej kupiły od niego mieszkania, zapytać o opinie, sprawdzić aktualne przepisy prawne i prawa jakie przysługują kupującym. Wystarczy umiejętność korzystania z wyszukiwarki Google, gdzie po wpisaniu odpowiedniego hasła np. mieszkania Rzeszów otrzymujemy szeroką bazę różnych informacji.

Lokalizacja nadal najważniejsza

Nie cena, a właśnie lokalizacja pozostaje najważniejszym kryterium branym pod uwagę podczas zakupu mieszkania. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowe osiedla, wyposażone w nowoczesną infrastrukturę (windy, podziemne parkingi, nowoczesne place zabaw, tereny zielone). Duże znaczenie ma także komunikacja, dojazd do centrum miasta bądź do miejsca pracy, a także zlokalizowane w pobliżu placówki medyczne, oświatowe, sklepy, hipermarkety i różnego rodzaju lokale usługowe.

Pod klucz

Czyli w pełni wykończone i urządzone mieszanie, wyposażone w niezbędne do zamieszkania sprzęty. Taką opcją interesuje się coraz więcej osób. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub ochoty samodzielnie kupować wyposażenia, zajmować się malowaniem, tapetowaniem, wolą natomiast skorzystać z gotowych pomysłów aranżatorów i fachowców od wykończenia wnętrz i kupić lokal w stanie gotowym do zamieszkania.

Deweloper na miarę

Zmieniającym się wymaganiom konsumentów próbują sprostać deweloperzy, wybierając dla swoich inwestycji najlepsze lokalizacje, planując rozkład mieszkań i dodatkowych udogodnień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ